Учительська самосвідомість полягає у високій думці вчителя про гідність і значення своєї професії.

Хто не усвідомлює значення своєї професії, не цінує її високо, той не багато зробить як учитель, той не виконає свого призначення вчителя і людини, а отже, не виправдає свого існування.

Виховання – велика справа: ним вирішується доля людини. Нове, щоб бути дійсним має історично розвинутися із старого, - і в цьому законі полягає важливість виховання і ним же зумовлюється важливість тих людей, які беруть на себе священний обов’язок бути вихователями дітей.

Сім’я Лисенків, яка уже майже століття трудиться на педагогічній ниві, поклала на себе великий обов’язок – виховувати та навчати підростаюче покоління.

Започаткувала вибір даної професії Лисенко (Дідик) Олена Давидівна. Народилася Олена Давидівна Хажин Бердичівського району Житомирської області 1926. Закінчила Бердичівське педагогічне училище. З 1947 року працювала у Колодіївській початковій школі. 1968 року Олена Давидівна померла.

Дідик (Ярмошик) Раїса Арсенівна (дочка Олени Давидівни) стала продовжувачкою педагогічної професії. Народилася 1949 року в селі Колодіївка Корецького району Рівненської області. 1966 року закінчила Великомежирицьку середню школу. Вищу освіту здобула в Рівненському педагогічному інституті імені Д.З. Мануїльського. З 1967 до сьогодні працює в Устянській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів. 2000 року обійняла посаду заступника директора з навчально-виховної роботи.

Гордійчук (Ярмошик) Олена Станіславівна (внука Олени Давидівни) – вчитель початкових класів 1971 року народження. У 1988 закінчила Устянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Педагогічну освіту отримала в Дубенському педагогічному училищі. Продовжила навчання в Рівненському державному гуманітарному університеті. 1992-1993 навчального року Олена Станіславівна працювала в Сторожівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. 1993-1994 н.р.  – вчитель у Франкопільській початковій школі. З 1995 і до сьогодні працює в Устянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Святогорова (Ярмошик) Надія Станіславівна (внука Олени Давидівни) – вчитель української мови та літератури. Народилася 1987 року в селі Устя Корецького району Рівненської області. 2004 року закінчила Устянську загальноосвітню школу  І-ІІІ ступенів. Вищу освіту отримала в Житомирському державному університеті імені Івана Франка. З 2009 року і до сьогодні працює в  Устянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Гордійчук Тетяна Миколаївна (правнука Олени Давидівни) за прикладом своєї сім’ї обрала педагогічну професію. Тетяна Миколаївна народилася 1996 року в селі Устя Корецького району Рівненської області. 2013 році закінчила Устянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів і вступила в Житомирський державний університет  імені Івана Франка на спеціальність «вчитель історії».